Bezpečí
Nejdůležitějším pro naprostou většinu rodičů je, aby jejich děti byly v bezpečí. V domácnosti jsou největšími nebezpečími elektřina, pády, horké věci a malé předměty. U elektřiny byste měli zajistit nejen zásuvky, ale i nejrůznější volně ležící kabely. Na ty mnoho rodičů zapomíná, a přitom je snadné dráty například připevnit kusem lepicí pásky k nábytku tak, aby se neválely na zemi. Nebo vezměte kus hadice, podélně rozřízněte a kabely vložte dovnitř, aby se k nim váš potomek neměl šanci dostat. Pády jsou dalším strašákem. I pokud v bytě nemáte schody, nepodceňujte schopnost dětí vylézt kamkoli. Na okna dejte petlice, které je nedovolí otevřít více než na určitou šířku, a ujistěte se, že všechen nábytek je zajištění tak, aby ho na sebe dítě nemohlo strhnout. Okolo horkých věcí dejte ohrádky a naučte se je umisťovat daleko od okrajů. Nastávající rodiče by se měli také ujistit, že žádná z rostlin, které v bytě mají, není jedovatá.
Úklid
Pokud máte doma malého tvora, úklid nejspíše skončí trochu na druhé koleji, a to je v pořádku. Investujte do velkých košů nebo krabic, které umožní před případnou návštěvou uklidit všechno od rozházených hraček přes vyprané prádlo až po boty které NĚKDO roztahal po celém bytě. Ještě před narozením také zvažte, jaké povrchy doma máte. Koberce jsou sice krásné, ale až budete po miliónté sbírat rozsypané lego nebo vysávat mouku (a že se to stane), nebude to úplně ideální. Nemusíte se uchylovat k linu, ale například dřevěné podlahy jsou krásné, teplé a snadno se uklízejí. A není úplně špatný nápad přát si k narození miminka například robotický vysavač nebo jinou hračku.
Hračky
Vaše dítě nemusí mít všechny hračky, co má, neustále v dosahu. Oblíbeným trikem zkušených rodičů je mít vždycky venku zhruba deset různých hraček, a zbytek schovat do skříně. Dítě má stejně dvě nebo tři oblíbené, a se zbytkem si hraje jen občas. Pokud mu budete nabídku pravidelně obměňovat, o nic nepřijde, a ještě se mu dárky neomrzí.